منشأ هوش انسان کجاست؟

اسکن مغز نشان می‌دهد که مغز شما واقعا چقدر فعال است، این فعالیت با نورهایی نمایش داده می‌شود که به طور مداوم 100 میلیارد سلول عصبی ما را در آتشی بی‌وقفه نشان می‌دهد.

ما انسان‌ها، از خود و اطراف خود آگاهی داریم. ذهن ما با مکالمات و سوالاتی درونی درباره چیستی و هدف ما در جهان بارور می‌شود. تا جایی که می‌دانیم، ما تنها موجوداتی هستیم که به نوعی هوش فعال داریم. این را هم نمی‌دانیم که این هوش از کجا نشأت گرفته است.

مغز، کامپیوتر مرکزی بدن ما است، کارکردهای  بیولوژیکی را کنترل می‌کند و به ما کمک می‌کند تا در مواجهه با موانع و سختی‌های زندگی راه خود را پیدا کنیم. اسکن مغز به طرزی غیر قابل باور به ما نشان می‌دهد که مغز ما چقدر فعال است، قسمت‌های فعال مغز همچون میلیاردها سلول عصبی که در آتشی بی‌وقفه‌اند در این اسکن‌ها نمایش داده می‌شوند، درست مثل یک شبکه دیجیتالی عظیم و پیچیده.

اما مغز همان ذهن نیست. فعالیت‌های الکتریکی نشان نمی‌دهند که یک ماده فیزیکی چگونه می‌تواند شرایطی غیر فیزیکی مانند هوش را به وجود بیاورد. برخی از مذاهب، هوش را هدیه خداوند می‌دانند که به بدن ما حلول کرده تا ما را در این جهان راهنمایی کند.

دانشمندان بیشتر به ریشه‌های بیولوژیکی می‌پردازند – آنها هوش را به عنوان مجموعه‌ای از فرایندهای بیولوژیکی می‌شناسند که برای تفکرات پیچیده‌تری ساخته شده که در نهایت به خودآگاهی می‌انجامد. دانشمندان ثابت کرده‌اند که حیوانات، مانند سگ‌ها، قطعا دارای هوش هستند، اما سطح آگاهی پایین‌تری (یا متفاوت‌تری) نسبت به انسان‌ها دارند

Enjoyed this article? Stay informed by joining our newsletter!

Comments

You must be logged in to post a comment.

درباره نویسنده
محبوب ترین ها
آوریل ۲۳, ۲۰۲۰, ۱۱:۰۶ بعد از ظهر - مهدی 928
مهٔ ۴, ۲۰۲۰, ۶:۵۸ بعد از ظهر - علی
ژوئیهٔ ۲۹, ۲۰۲۰, ۱۱:۱۷ قبل از ظهر - saleh
مارس ۲۲, ۲۰۲۰, ۱۰:۲۷ بعد از ظهر - مستانه
آوریل ۱۵, ۲۰۲۰, ۱۰:۰۰ بعد از ظهر - رحمان رامفر