یافتن زندگی - سخنی از اکهارت تله

یافتن زندگی در ورای شرایط زندگی

نمیتوانم بفهمم که چگونه می شود هم اکنون رها شد؟ چنین به نظر می رسد که از زندگی ام در این لحظه به شدت ناخشنود هستم. این یک واقعیت است و اگر بخواهم خود را متقاعد کنم که همه چیز خوب پیش میرود در حالی که برخلاف آن است، خودم را فریب داده ام. برای من، لحظه حال بسیار غم انگیز است و به هیچ رو رهایی بخش نیست. انچه که باعث میشود ادامه دهم، امید یا امکان بهبودی در آینده است.

شما فکر می کنید که توجه تان به لحظه حال است، در حالی که در عمل، زمان، همه توجه شما را فراگرفته است. نمی توانید هم غمگين باشید و هم کاملا در 《لحظه حال》، حضور داشته باشید.
آنچه را که به عنوان 《زندگی》خود به آن اشاره می کنید، باید بیشتر 《شرایط زندگی تان》 بخوانید. شرایط زندگی شما زمان روانیست که گذشته و آینده را در برمی گیرد. رویدادهای ویژه ای در گذشته آن گونه که میخواستید، اتفاق نیفتاده اند. شما همچنان نسبت به آنچه در گذشته روی داده است، از خود مقاومت نشان میدهید و در لحظه حال نیز در برابر آنچه که هست مقاومت می کنید. امید، نیرویی است که شما را به پیش میراند، اما بر آینده متمرکز نگه میدارد که ادامه این کار موجب انکار 《لحظهٔ حال》میشود و به غم هایتان تداوم می بخشد.

 

اکهارت تله
نیروی حال

Enjoyed this article? Stay informed by joining our newsletter!

Comments

You must be logged in to post a comment.

درباره نویسنده
محبوب ترین ها
آوریل ۲۳, ۲۰۲۰, ۱۱:۰۶ بعد از ظهر - مهدی 928
مهٔ ۴, ۲۰۲۰, ۶:۵۸ بعد از ظهر - علی
مارس ۲۲, ۲۰۲۰, ۱۰:۲۷ بعد از ظهر - مستانه
آوریل ۱۵, ۲۰۲۰, ۱۰:۰۰ بعد از ظهر - رحمان رامفر
آوریل ۲, ۲۰۲۰, ۸:۵۶ بعد از ظهر - reza