7 ثروتمند برتر جهان در سال 2019

1. جف بزوس

ثروت:107.8 میلیارد دلار

جف بزوس بنیان گزار شرکت آمازون که یکی از مشهور ترین و بزرگ ترین کمپانی های جهان می باشد، است . سال گذشته حدود 40 میلیارد دلار به ثروت او اضافه شد که باعث شد به ثروتمند ترین فرد جهان تبدیل شود . بزوس همسر خود را به نام مک کنیز طلاق داد و 4 درصد از سهم آمازون را به او داد که باعث شد هم اکنون یک میلیاردر باشد .

 

2. بیل گیتس

ثروت:میلیارد دلار103‪ 

بیل گیتس بنیان گزار مایکروسافت است و چندین سال متدمادی می باشد که عنوان ثروتمندترین مرد جهان را از آن خود می کند.گیتس مایکروسافت را در سال 1975 تاسیس کرد که هم اکنون بزرگ ترین کمپانی نرم افزار رایانه است و سال گذشته ثروت شبکه ای او 10 میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.

 

3. برنارد آرنولت

ثروت:94.7 میلیارد دلار

این فرد دو تجارت را با هم پیش می برد. لوئیس ووئیتون یک برند مد موفق است که دست این فرد است . برنارد سال گذشته صعود خوبی در این لیست داشت و توانست جایگاه سوم را به دست بیاورد.

 

4. وارن بافت

ثروت:81.9 میلیارد دلار

وارن بافت یک سرمایه گزار و موسس آمریکایی است. بافت جزء موفق ترین سرمایه گزاران جهان شناخته می شود و بسیاری از تاجران جهان او را الگوی خود قرار می دهند.

 

5. امانسیو اورتگا

این فرد یک موسس اسپانیایی و بنیان گزار گروه مد ایندیتکس می باشد . ایندیتکس صاحب زارا است که زارا نیز یکی از پرطرفدارترین زنجیره پوشاک در کل دنیاست. اورتگا در چند سال اخیر حدود 11 میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد و به همین دلیل اکنون جایگاه پنجم را در دست دارد.

 

6. لاری الیسون

ثروت:66 میلیارد دلار

لاری الیسون یکی از بنیان گزاران اوراکل است و همچنین تا سال 2014 در کمپانی CEO حضور داشت و در طول این سال ها اوراکل به یکی از موفق ترین کمپانی ها در زمینه تکنولوژی تبدیل شد و این مرد 39 ساله توانست بیش از 136000 نفر را استخدام کند .

 

7. مارک زوکربرگ

ثروت:65.8 میلیارد دلار

همه ما این فرد را به عنوان بنیان گزار فیسبوک می شناسیم . فیسبوک موفق ترین و مشهور ترین شبکه اجتماعی در کل دنیا می باشد . جایگاه مارک از سومین فرد ثروتمند دنیا به هفتمین نزول کرده است زیرا بخش زیادی از ثروت خود را وقف پروژه های تحقیقاتی در دیتا کمبریج کرد .

Enjoyed this article? Stay informed by joining our newsletter!

Comments

You must be logged in to post a comment.

درباره نویسنده
محبوب ترین ها
آوریل ۲۳, ۲۰۲۰, ۱۱:۰۶ بعد از ظهر - مهدی 928
مهٔ ۴, ۲۰۲۰, ۶:۵۸ بعد از ظهر - علی
ژوئیهٔ ۲۹, ۲۰۲۰, ۱۱:۱۷ قبل از ظهر - saleh
مارس ۲۲, ۲۰۲۰, ۱۰:۲۷ بعد از ظهر - مستانه
آوریل ۱۵, ۲۰۲۰, ۱۰:۰۰ بعد از ظهر - رحمان رامفر